Mezinárodní federace
pro divadelní výzkum

International Federation
for Theatre Research

Federation Internationale
pour la Recherche Théâtrale

Vyšlo další číslo časopisu Theatralia

Právě vyšlo nové číslo odborného časopisu Theatralia.

Editoři Klára Škrobánková a Pavel Drábek v tomto čísle oslovili odborníky na performativní kultury doby anglické restaurace, aby v tematické rubrice Yorick zveřejnili výsledky svých výzkumů. Do čísla přispěli Claudine van Hensbergen a Teresa Grant (z Velké Británie), Massimilliano Morini, Lisanna Calvi a Alba Graziano z Itálie, Stacey Jocoy z USA, Jorge Braga Riera ze Španelska, Anna Cetera-Włodarczyk a Przemysław Pożar z Polska a Filip Krajník z České republiky. Tito autoři představují anglické restaurační drama a divadlo jako nadnárodní a multižánrový fenomén.

Eva Šlaisová, Radka Kunderová, Tomáš Bojda a Anna Zelenková v rubrice Spektrum publikují výsledky svých výzkumů týkajících se různých témat z české divadelní historie.

Přečtěte si také rozhovor s odbornicí na restaurační divadelní praxi muzikoložkou Amandou Eubanks Winklerovou, který je zaměřen na význam praktického výzkumu pro studium období anglické restaurace.

Na konci našeho čísla jsme pro vás připravili překvapení. V rubrice Archiv M. A. Katritzky představuje svůj výzkum díla Williama Hogartha a hlavně nový objev ve zkoumání této problematiky. O tomto objevu již píší na stránkách The Times (7. 5. 2021) a na internetové platformě The Conversation (6. 5. 2021).

Číslo je v angličtině a češtině a už ho najdete na našich stránkách.

Pojďte se do něj začíst: https://www.phil.muni.cz/journals/index.php/theatralia